Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Kadra

 Monika Pawlicka
Monika Pawlicka

dyrektor szkoły

Pedagog, socjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. 10 lat pracowała w Zespole Szkół Rzemiosła i Handlu, a natępnie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni oraz Szkole Podstawowej w Pogórzu. Nauczyciel Roku w konkursie Rotary Gdynia w 2013 roku. W pracy i poza nią jej największą pasją jest drugi człowiek oraz tajemnica jaką ze sobą niesie. Dlatego budowanie relacji z drugą osobą, słuchanie i wspieranie jest dla niej bardzo ważne. Wolny czas spędza z rodziną i rozwijając własne zainteresowania. Lubi słuchać muzyki i chodzić na koncerty. Chętnie odpoczywa w ruchu jeżdżąc na rolkach, rowerze lub biegając. Zachwyca ją piękno przyrody bez względu na to, czy akurat spaceruje nad morzem, czy wędruje po górach. Ulubiona książka to: "Mały Książe" i oczywiście literatura psychologiczna. 

Jej motto życiowe to, że "wszystko w życiu dzieje się po coś, wszystko ma jakiś sens" .

Karolina Dobosz
Karolina Dobosz

pedagog specjalny

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, socjoterapeuta, oligofrenopedagog, doradca zawodowy. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez różnego rodzaju kursy, szkolenia oraz studia podyplomowe. Kocha zwierzęta. Lubi oglądać filmy i czytać książki o tematyce kryminalnej, psychologicznej. Wolny czas spędza z bliskimi. Relaksuje się spacerując brzegiem morza. W swoim życiu kieruje się słowami Dalejlamy "Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu się było wcześniej" oraz Alberta Schweitzer'a "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli".

Marta Pliszko
Marta Pliszko

logopeda szkolny 

Ukończyła edukację wczesnoszkolną, przedszkolną i terapię pedagogiczną, psychopedagogikę oraz logopedię szkolną, aktualnie poszerza swoją wiedzę z zakresu oligofrenopedagogiki. Jako nauczyciel pracuje od 2008 roku. Rozpoczynała swoją ścieżkę zawodową w przedszkolu. Współpracowała z poradniami oraz przedszkolami terapeutycznymi jako logopeda. Od 2015 jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, od 2020 również jako logopeda w szkole w Kosakowie. Jest szczęśliwą mamą małego Gabriela, z którym spędza każda wolną chwilę. Najczęściej wykorzystując je na wspólnych, kreatywnych zabawach, wykonując zabawy, zabawki z czegoś wydawać by się mogło już niepotrzebnego. Uwielbia podróżować i aktywnie spędzać czas wolny, zwłaszcza w gronie przyjaciół.

Aneta Gierszewska
Aneta Gierszewska

pedagog 

„Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego”- to cytat, który towarzyszy jej w pracy zawodowej od kilkunastu lat, podobnie jak hasło „kochaj i rób co chcesz”. Skończyła resocjalizację, pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą,
a w ostatnim czasie także psychotraumatologię. Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, czytać - moim ulubionym autorem jest Janusz Leon Wiśniewski, a także podróżować, smakować, poznawać tajniki jogi. Lubi ludzi i pracę z nimi.

Paulina Redo Sulima
Paulina Redo Sulima

nauczyciel języka angielskiego wychowawca klasy 4D

Od kilkunastu lat pracuje jako nauczyciel wczesnej edukacji, anglista i logopeda. Kończy studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Ma doświadczenie w pracy w szkole, przedszkolu i poradni - psychologiczno pedagogicznej. Praca jest dla niej niekończącą się przygodą, którą rozpoczęła w czasie studiów. Dużo wysiłku wkłada w samokształcenie i doskonalenie warsztatu pracy. Bardzo lubi aktywnie spędzać czas i podróżować. W pewnym czasie jej pasja i droga zawodowa spotkały się - dane jej było prowadzić zajęcia z uczniami z dalekich zakątków świata. Stara się być takim nauczycielem, jakiego życzyłaby swoim dzieciom. W swojej pracy stawia na przyjazną atmosferę i owocną współpracę z rodzicami. Wierzy, że każde dziecko chce być dobre, a dorośli powinni mu wskazać, co umie i czego potrafi się nauczyć. Jednocześnie pomóc odnaleźć klucz do pokonania trudności. W pracy dydaktycznej z małaym dzieckiem dużą wagę przykłada do rozwijania kreatywności, logicznego myślenia i sprawności fizycznej. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, które są dla niej niekończącą się inspiracją.

Michalina Rejkowska
Michalina Rejkowska

nauczyciel świetlicy

Nauczyciel pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Trenerka zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Uważa, że ruch powinien być nieodłączną częścią naszego życia. Miłośniczka kuchni tajskiej. Swój czas wolny spędza z przyjaciółmi, najczęściej aktywnie. W pracy stara się tworzyć bezpieczną i przyjazną przestrzeń dla dzieci. Prywatnie fanka sportu, szczególnie piłki nożnej. Zawsze z pozytywnym nastawieniem i otwartością do innych.

Ania Muża Irytowska
Ania Muża Irytowska

nauczyciel świetlicy

Absolwentka UG, z wykształcenia nauczyciel historii, aktualnie w trakcie studiów z zakresu bibliotekoznawstwa. Poszerza swoją wiedzę z zakresu biblioterapii gdyż uważa, że książka to doskonałe narzędzie w pracy z dziećmi. Mama rezolutnej dwójki  pociech z którymi lubi spędzać aktywnie czas wolny. Uwielbia Włochy, piesze wędrówki i dobrą książkę. Ceni sobie słowa antropolożki kultury Margaret Mead "Dzieci trzeba nauczyć, jak myśleć, a nie co myśleć".

 
 
Katarzyna Sobisz
Katarzyna Sobisz

nauczyciel świetlicy

Ukończone studia Pedagogika opiekuńcza z terapia pedagogiczną. Obecnie poszerzam wiedzę z zakresu Pedagogiki specjalnej na kierunku oligofrenopedagogika. Swoją ścieżkę zawodową rozpoczęłam pracując w przedszkolu z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
W pracy wykorzystuję elementy metod wspierających uczniów; Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Program aktywności M. Ch. Knillów oraz Terapia ręki. Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków, wspólnie czerpiemy radość z poznawania świata, eksplorując nieznane i nieoczywiste miejsca. Lubię aktywne podróże i w ten sposób spędzam wolny czas z rodziną.

Edyta Nalewajk
Edyta Nalewajk

nauczyciel edukacji przedszkolnej, wychowawca grypy 0C 

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Jako nauczyciel pracuje od 2007 roku. Rozpoczynała swoją ścieżkę zawodową w przedszkolu w Gdyni. W pracy z dziećmi skupia się głównie na rozwijaniu u nich samodzielności oraz wiary we własne możliwości. Wolny czas spędza ze znajomymi, najczęściej aktywnie. Lubi muzykę i taniec oraz oglądać filmy o tematyce kryminalnej. Ceni sobie szczerość w kontaktach z dziećmi i dorosłymi. Jest zawsze pozytywnie nastawiona do świata i otwarta na innych.

Małgorzata Hajdel
Małgorzata Hajdel

nauczyciel świetlicy

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza oraz magisterskie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z przedszkolną. Kursy podejmowane w trakcie nauki, pozwoliły jej na pogłębianie wiedzy oraz doskonalenie swojego warsztatu metodycznego, a były to między innymi: kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym czy kurs pedagogiki Montessori. 

W pracy z dziećmi skupia się głównie na rozwijaniu u nich samodzielności oraz wiary we własne siły. 
Lubi przebywać na łonie natury oraz wśród najbliższych.  
W wolnym czasie najchętniej wsiada na rower i odkrywa miejsca dotychczas nieznane. Jej pasją jest pielęgnacja roślin doniczkowych oraz kosmetyki naturalne.
W życiu kieruje się zasadą, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a każda, nawet najmniejsza podjęta decyzja ma ogromny wpływ na całe życie.
 
Dorota Jaroszewska
Dorota Jaroszewska

nauczyciel religii

Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Studiów Podyplomowych w zakresie Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu religii na różnych poziomach (przedszkole i klasy1-8). Jest osobą odpowiedzialną, kreatywną, lubiącą pracę z dziećmi. W swojej pracy stara się przekazywać pasję do Pisma Świętego, przez  zabawę, opowiadania, filmy i piosenki. Wierzy w to, że bez dobrych relacji nie ma efektywnej nauki. Jej hobby, to wędrówki po górach, spacery po plaży, wycieczki i dobry film.

Bliska jest jej sentencja Jana Pawła II „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

Anna Komajda
Anna Komajda

nauczyciel edukacji przedszkolnej

wychowawca grupy 0B

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z integracją oraz nauczaniem języka angielskiego,  nauczyciel biologii oraz terapeuta pedagogiczny. W wolnym chwilach lubię spędzać czas aktywnie z rodziną, bliższe i dalsze podróże. Jej ulubione filmy to: Gladiator oraz Poradnik pozytywnego myślenia. 

Ulubiony cytat: "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością , która pozostaje zawsze otwarta."

Małgorzata Frankiewicz
Małgorzata Frankiewicz

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej 

wychowawca klasy 2A

Jest towarzyszką dzieci, nauczycielem z powołania, nieustannie poszukującą mamą, pełną ciekawości i energii kobietą. Poczucie sensu jest  wyznacznikiem tego, w co angażuję swoją pracę. Chętnie podróżuje – szczególne doświadczenie dla niej stanowiła dwuletnia podróż po Ameryce Południowej wraz z trzyletnim wówczas synem. Uwielbia pyszne jedzenie w towarzystwie bliskich.

          Świetnie czuje się w edukacji leśnej. Z ciekawością przygląda się edukacji demokratycznej. W pracy chętnie stosuje elementy pedagogiki Montessori. Ceni pracę metodą projektu. Wierzy w sens NVC. Uwielbia możliwość wyboru, dlatego stara się czerpać z różnych źródeł, mocno stawiając na relacje.

Lucyna Szuttenberg
Lucyna Szuttenberg
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
wychowawca klasy 1F
 
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, dla którego pasją jest mały-wielki człowiek.
Prywatnie miłośniczka książek, zwłaszcza tych o tematyce psychologicznej, zapadającego w pamięć kina, jak i malarstwa. Wśród jej zainteresowań znajduje się również zamiłowanie do zajmowania się roślinami. W wolnych chwilach lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, najlepiej jak najbliżej morza. Ulubiony film Nietykalni oraz Pora umierać.
Wybrane motto: Wrażliwość jest formą inteligencji, nie ma sensu wyjaśniać jej tym, którzy jej nie mają.
Anna Zięba
Anna Zięba

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawca klasy 1D

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej oraz wychowania do życia w rodzinie. Doradca metodyczny Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, trener w Międzynarodowym Konkursie Kreatywności „Odyseja Umysłu”, mentor Class Dojo, Nauczyciel Roku – Rotary Gdynia - 2018, uczestnik Hackatonu Edukacyjnego, prelegent konferencji Pomorska Noc Belfrów oraz PoGODNy impuls dla edukacji, autorka bloga KlasAnia, społecznik. Aktywnie włącza uczniów w realizację projektów eTwinning. Wykorzystuje w pracy metody aktywizujące, korzysta z wielu aplikacji i technologii TIK. Stale podnosi swoje umiejętności, by móc przekazywać je innym. Prywatnie kocha podróże motocyklowe po świecie, poznawanie nowych ludzi, ich kultur i obyczajów.

Jej motto:

,,Pozwólmy dzieciom doświadczać po omacku, wydłużać swoje korzenie, eksperymentować i drążyć, dowiadywać się i porównywać,(...) pozwólcie mu wyruszyć w podróże odkrywcze - czasem trudne - ale pozwalające znaleźć taki pokarm, jaki będzie dla niego pożyteczny.”

C. Freinet

Anna Szeląg
Anna Szeląg

nauczyciel świetlicy

Nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z językiem angielskim. Już jako nastolatka lubiła zajmować się dziećmi, pomagała znajomym rodziny w opiece. Po urodzeniu córki rozpoczęła przygodę w edukacji. Przez kilka lat pracowała w żłobku jako opiekunka, później została nauczycielem w przedszkolu. W życiu próbuje zachować balans, dlatego ceni sobie każdą chwilę spędzoną z córką. W wolnym czasie zaplata makramy, maluje obrazy, morsuje i łapie wschody słońca.

Aneta Pardej
Aneta Pardej

nauczyciel języka angielskiego

wychowawca klasy 4B

Doświadczony nauczyciel języka angielskiego, egzaminator OKE, pedagog. Pracowała na różnych poziomach edukacyjnych – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadpodstawowa. Lubi aktywny wypoczynek – spacery, jazda na rowerze i podróże z najbliższymi. Ulubione filmy to ponadczasowe: „Piękny umysł” i „ Nietykalni” oraz polskie „Noce i dnie” i „Znachor”. Ulubione książki – mieszanka kryminału i thrillera psychologicznego. Jej motto życiowe brzmi: „Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi, mimo że czasem trudno nam to sobie uświadomić”. Bliskie są jej również słowa Wisławy Szymborskiej „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”.

Karina Iwaszko
Karina Iwaszko

nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne w klasie 1Ai

Oligofrenopedagog, nauczyciel tańca i choreograf. Inspirację do pracy czerpie ze swojej kreatywnej, artystycznej duszy. Otwarta na ludzi i świat natury. W pracy z dziećmi ponad wszystko stosuje pozytywne wzmocnienia.
Uwielbia kontakt z naturą. Ceni sobie dobrą współpracę z innymi nauczycielami, bo stawka jest najwyższa - dzieci. Wciąż rozwija się wewnętrznie nie zatracając w sobie dziecka. Na uśmiechu można więcej i lepiej.
Aneta Lewińska
Aneta Lewińska

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,

wychowawca klasy 3C

Swoją wieloletnią drogę zawodową oparła o pracę  jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczyciel biologii w szkole średniej. Jest specjalistą w diagnozie i terapii pedagogicznej osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jej pasją jest wszechstronny rozwój młodego człowieka oraz troska o stymulowanie wszelkich jego zdolności.

Kocha życie we wszystkich jego barwach i odcieniach. W wolnych chwilach rozwija swoje zainteresowania oraz podróżuje odkrywając najciekawsze zakątki świata. Jeździ na rolkach, zdobywa górskie szczyty i wypoczywa rozkoszując się szumem fal nad brzegiem morza.

Kieruje się mottem Alberta Einsteina: „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko”.

 

Małgorzata Paluch
Małgorzata Paluch

nauczyciel wspomagający ksztłcenie specjalne w klasie 5B


Nauczyciel wychoawania przedszkolnego, edukcji wczesnoszkolnej, przyrody, oligofrenopedagog, pedagog wczesnego wspomagania
rozwoju oraz rewalidacji dzieci z autyzmem. Od wielu lat pracuje z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Czas wolny spędza w gronie rodziny i przyjaciół. Lubi podróżować, ulubiony kierunek to Afryka. Interesuje się kulturą Chin. Lubi czytać, ulubiony autor to John Grisham, książka "Firma", z polskich pisarzy lubi Remigiusza Mroza.


Cytat, który towarzyszy jej na co dzień: "Kluczem do szczęścia jest posiadanie marzeń, do sukcesu jest ich realizacja" – James Allen

Helena Cichosz
Helena Cichosz

nauczycielka języka polskiego,

wychowawczyni klasy 4Ai

Polonistka z wieloletnim stażem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, świadoma, że edukacja = odpowiedzialność. Zwolenniczka neurodydaktyki i nowoczesnych technologii w nauczaniu. Jej ambicją jest wychować ludzi ciekawych świata, kreatywnych, wrażliwych, a przede wszystkim odpowiedzialnych.

Ceni literaturę czeską i popularnonaukową. Wolny czas poświęca trekkingowi, roślinom, gotowaniu i poszerzaniu wiedzy z zakresu mediacji. Optymistka i propagatorka świadomej komunikacji, hołduje zasadzie głoszonej przez A. Einsteina: „Najważniejszych rzeczy nie nabywa się za pieniądze”.

Aneta Piotrowska
Aneta Piotrowska

nauczyciel świetlicy

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa, oligofrenopedagog z ponad 30 letnim stażem pracy z dziećmi na każdym poziomie edukacji w szkole podstawowej. Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych córek i babcią żywiołowego chłopca. Sama wciąż odkrywa swoje wewnętrzne dziecko, kierując się mottem: ,,Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym". Stara się być empatyczna, szuka w dziecku jego mocnych stron, wykorzystuje je w pracy edukacyjnej i wychowawczej. Wyróżnia się tym, że nie boi się próbować i podejmować wyzwań. Ogólne jest ,,niespokojną duszą", trudno jej usiedzieć w jednym miejscu. Uwielbiaa podróże i zmiany. Jej pasją są książki. Lubi czytać sobie i dzieciom.

Agnieszka Rafalak
Agnieszka Rafalak
nauczyciel świetlicy i języka angielskiego
 
Nauczyciel edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, nauczyciel języka angielskiego.
W kontaktach z dziećmi wykazuje się empatią. Stara się dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje małych podopiecznych.
Uważa, że każdy jest niepowtarzalny a niezwykły potencjał można wydobyć, przez cierpliwe wsłuchanie się w potrzeby dziecka. Dziecko traktuje jako partnera. Czas wolny uwielbia spędzać na aktywnym odpoczynku z rodziną.
W życiu towarzyszy jej zasada: nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko czemuś służy...
Anna Gawrońska - Milczarek
Anna Gawrońska - Milczarek

nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne w klasie 3Ai

Oligofrenopedagog, pedagog wczesnego wspomagania rozwoju,  socjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. W pracy z dziećmi skupia się głównie na rozwijaniu w nich samodzielności, kreatywności i gotowości do działania. Czas wolny spędza w gronie rodziny. Jeśli książka to kryminał, jeśli odpoczynek najchętniej w górach. 

W życiu kieruje się słowami  "Nie ma drogi na skróty, do miejsca do którego dość warto" – autor nieznany

Beata Meronk - Pisarek
Beata Meronk - Pisarek

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i etyki 

wychowawca klasy 2D

Doświadczenie, które posiada zdobyła pracując  przez ponad 30 lat jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel etyki oraz jako edukator Międzynarodowego programu Bezpieczne Życie. Wierzy w swoich uczniów i staram się rozszerzać im horyzonty. Stara się być mistrzem w swojej dziedzinie więc nieustannie pogłębia swoją wiedzę i wciąż nabywa nowe umiejętności. Chce być na czasie z nowymi technologiami. Jej uczniowie urodzili się w świecie technologii. By do nich dotrzeć, muszi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań, co sprawia jej dużo radości. Pokazuje uczniom, że sukces jest możliwy, wyjaśnia, że uda się go im osiągnąć, jeśli w zadanie włożą całe serce. Każde dziecko traktuje indywidualnie.

Przez tyle lat pracy z najmłodszymi nauczyła się korzystać z energii, jaką dają uczniowie a kiedy udaje jej się rozwinąć potencjał dziecka, to czuje się ogromnie spełniona.

Ze swoimi uczniami jest na dobre i na złe i  wspiera ich w każdym czasie. Bo jej praca jest jej pasją!

Jej złota myśl dla każdego dziecka pochodzi z bajki Lilo i Stich: „Nie pozwól małym rozumom przekonać Cię, że Twoje marzenia są zbyt duże!”

Marta Chwiałkowska
Marta Chwiałkowska

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawca klasy 2C

Doświadczony nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ceni sobie kontakt z naturą:  spacery po lesie i brzegiem morza. Dużo czasu spędza z rodziną na wycieczkach rowerowych. W wolnych chwilach czyta mnóstwo książek, ulubiona pozycja to Człowiek o 24 twarzach Daniela Keyesa. Jak tylko ma możliwość, to wyjeżdża w dalekie podróże. Ulubiony kierunek tych wypraw to Indie i Nepal.

Cytat, który odzwierciedla jej spojrzenie na życie to: 

"Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu się było wcześniej"  Dalajlama XIV

Anna Hetmańczyk
Anna Hetmańczyk

nauczyciel informatyki 

Nauczyciel informatyki, techniki, plastyki, oligofrenopedagog.  Mgr zarządzania i kierowania oświatą. W zawodzie nauczyciela od 2001 roku. W pracy nauczyciela kieruję się myślą Janusza Korczaka: “Nie ta­kie ważne, żeby człowiek dużo wie­dział, ale żeby dob­rze wie­dział, nie żeby umiał na pa­mięć, a żeby ro­zumiał, nie żeby go wszys­tko troszkę ob­chodziło, a żeby go coś nap­rawdę zajmowało. Prywatnie mama dwójki nastolatków, wiecznie w biegu. Niezmiennie ulubiony serial to Stranger Things oraz polskie kryminały. Uwielbiam podróże, szczególnie greckie wyspy są moją miłością. Interesuję się neurodydaktyką, chętnie czytam książki o wychowaniu i socjologii Jespera Juula. 

Moje motto: „Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko”. Albert Einstein

Marta Guzowska
Marta Guzowska

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawca klasy 3D 

W pracy z dziećmi kieruje się mottem M. Grzegorzewskiej - Nauczyciel musi być osobą „żywą”, nie może być nudny, ani popadać w rutynę”. W nauczaniu dąży do tego, aby dzieci wyrażały swoje prawdziwe emocje i potrafiły budować własną wartość. Stara się wprowadzać innowacyjne metody nauczania, aby pobudzić w uczniach ciekawość świata, kreatywność.  Jest osobą bardzo aktywną. Uwielbia jeździć na rolkach, biegać, tańczyć. Uczestniczy w warsztatach teatralnych i działa aktywnie na rzecz środowiska lokalnego. 

Sylwia Jędrzejczyk
Sylwia Jędrzejczyk

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawca klasy 1B

Od wielu lat nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, oligofrenopedagogiki, a również bliotekoznawstwa i informacji naukowej. W wolej chwili uwielbia czytać książki, zwłaszcza biografie, pamiętniki, listy. Lubię poezję Haliny Poświatowskiej. Dzięki swojej córce od kilku lat jest emocjonalnie związana  z tańcem towarzyskim. Fascynuje ją  wpływ  tańca  na rozwój psychoruchowy dzieci. 

Ważne dla niej są słowa: Zawsze pomagaj innym. Może się okazać,  że jesteś jedyną osobą, która to robi.

Katarzyna Kozera
Katarzyna Kozera

nauczyciel bibliotekarz

Przez wiele lat uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie, od niedawna pracuje w bibliotece szkolnej. Kocha książki, lubi podróżować i słuchać ludzi. Ulubiony film to Alternatywy 4, jeden z wielu ulubionych autorów to Tadeusz Boy-Żeleński.

W życiu nie kieruje się żadnym mottem, ale słowa: "Nie pragnij wiedzieć wszystkiego, ażebyś we wszystkim nie był nieukiem uważa za mądre".

Maja Trzaskoś
Maja Trzaskoś

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawca klasy 1E

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnim doświadczeniem. Mama dwóch synów, właścicielka kota i psa. W wolnej chwili czyta książki szczególnie kryminalne, lubi kino francuskie. W kontakcie z człowiekiem małym i dużym ceni sobie szczerość i otwartość. 

Karol Wieczorek
Karol Wieczorek

nauczyciel geografii

Nauczyciel geografii, przyrody i matematyki. Wolne chwile lubi spędzać na łonie natury, szczególnie jeżdżąc na rowerze, najciekawszym dla niego zakątkiem Polski jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Jego ulubione filmy to polskie komedie ,,Sami swoi”, ,,Jak rozpętałem drugą wojnę światową” oraz klasyczny niemy film ,,Nosferatu”. Bestsellerowe książki to ,,Dracula” i ,,Historyk”. Ulubiony cytat to słowa greckiego filozofa Demokryta: ,,Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe”

Natalia Agaciak
Natalia Agaciak

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawca klasy 1Ai

Z pasji do nauki i nauczania nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowania przedszkolnego, pedagog, doradca zawodowy, dogoterapeuta. W pracy z dziećmi kieruje się ich naturalną ciekawością i chęcią zdobywania wiedzy. W każdym dziecku stara się dostrzegać indywidualnego człowieka i szukać drogi do wspólnego porozumienia. Lubi towarzyszyć dzieciom w ich rozwoju i realizacji celów. Pracuje nieszablonowo poprzez doświadczenia, masy plastyczne, zajęcia sensoryczne. Prywatnie szczęśliwa mama, która ponad wszystko ceni czas spędzany z najbliższymi. Preferuje aktywne formy spędzania wolnego czasu. Relaksuje się podczas gotowania.
W życiu kieruje się słowami „Patrz pozytywnie- szukaj rozwiązań a nie problemów”.

Monika Rączka
Monika Rączka
nauczyciel świetlicy 
Ukończyła studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza z profilaktyką społeczną,  mama nastoletniej Malwiny,  właścicielka psa, dwóch kotów i chomika. Fascynuje ją zdrowe odżywianie a w szczególności kuchnia roślinna. Uważa,  że to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie
i środowisko. Uwielbia fotografię czarno- białą, film Braveheart- Waleczne serce i książkę Martyny Wojciechowskiej Przesunąć horyzont. 
Cytat, który towarzyszy jej na co dzień to "Uwierz, że możesz, a już będziesz w połowie drogi".
Marcelina Potrykus
Marcelina Potrykus

nauczyciel edukacji wczsnoszkolnej

wychowawca klasy 1C

Nauczyciel pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, opiekuńczo-wychowawczej, społecznej, a także terapeuta integracji sensorycznej. Ceni sobie możliwość rozwoju osobistego, która jest dla niej kluczem do dobrego samopoczucia i szczęścia. Każde nowo zdobyte kwalifikacje pozwalają ulepszyć jej warsztat pracy z dziećmi. W wolnym czasie biega, jeździ na rowerze oraz dba o swoją sprawność fizyczną. Jej azylem jest dom, w którym
stara się zawsze wprowadzić ciepłą atmosferę. Bardzo lubi piec ciasta.

Motto, które jej przyświeca w życiu zawodowym brzmi: „Jeśli się nie zmieniamy, nie rozwijamy się. Jeśli się nie rozwijamy, tak naprawdę nie żyjemy” - Gail Sheehy.

Anna Lewińska
Anna Lewińska

nauczyciel języka polskiego,

wychowawca klasy 5B

Nauczyciel języka polskiego oraz nauczyciel języka polskiego jako obcego, edytor tekstów. Realnie – pasjonat każdej odsłony umiłowanej
polszczyzny. Czynny egzaminator egzaminu ósmoklasisty, matury oraz egzaminów certyfikowanych języka polskiego jako obcego, lektor języka polskiego, trener w Międzynarodowym Konkursie Kreatywności „Odyseja Umysłu”. Nie wyobraża sobie, by mogła w życiu robić coś innego, no chyba, że nieustannie podróżować. Dzieci i młodzież od początku swojej kariery zawodowej zaraża pasją do języka polskiego. Organizator licznych przedstawień i wieczorków poetyckich. Prywatnie – mama dwójki przedszkolaków i żona poety, z którymi to w wolnych chwilach podróżuje po różnych kontynentach, zachwyca się nadmorskimi widokami oraz zdobywa górskie szczyty. Najlepiej odpoczywa w siłowni.
Chętnie podejmuje nowe wyzwania, do czego motywuje ją motto życiowe zaczerpnięte z Marka Twaina: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Anna Szczypczyk
Anna Szczypczyk

nauczyciel wychowawnia fizycznego i techniki

wychowawca klasy 5A

Absolwentka AWFiS w Gdańsku, od wielu lat nauczyciel wychowania fizycznego, zajęć
technicznych oraz edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Praca z dziećmi przynosi jej
ogromną radość i poczucie spełnienia. Wolny czas spędza aktywnie wraz z rodziną i
przyjaciółmi jeżdżąc na rowerze, rolkach i nartach. Jej pasją są również wędrówki po górach,
uwielbia majsterkować i robić coś z niczego.

Katarzyna Saganowska
Katarzyna Saganowska

nauczyciel historii 

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem na różnych poziomach edukacji – liceum ogólnokształcące, technikum, gimnazjum, szkoła podstawowa.

Całe życie się uczymy, rozwijamy naszą kreatywność, wyobraźnię i możliwość krytycznego myślenia… Sami piszemy swoją historię każdego dnia. Nich będzie w takim razie ciekawa… Historia to nie tylko baza faktograficzna, „sucha wiedza”… Fajnie jest widzieć młodego człowieka, który z pasją śledzi przeszłość, odkrywa ją i czepie z niej radość bo ją zrozumiał.

Historia jest jak zagadka kryminalna, nic nie dzieje się bez przyczyny, ma swój przebieg i konsekwencje… Tym tropem spróbujemy podążać...

Prywatnie  miłośniczka m.in. literatury skandynawskiej, fotografii analogowej, Monty Pythona, kynologii…

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”, Konfucjusz.

 

Sylwia Stepaniuk
Sylwia Stepaniuk

nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne w klasie 6A

Doświdczony nauczyciel edukacji przedszkolnej. Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z logopedią oraz studia mgr edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Absolwentka studiów podyplomowych  na kierunku "Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną" oraz "Polityki oświatowej i zarządzania oświatą". Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji, opiera ją na budowaniu o zaufania i poczucie bezpieczeństwa dla dzieci, co jest podstawą dla ich wszechstronnego rozwoju. Prywatnie mama dwójki już dorosłych dzieci. Wolny czas spędza rodzinnie, kocham góry i żeglarstwo.

Krystyna Plechta
Krystyna Plechta

nauczyciel matematyki

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem. Bardzo lubi nowe wyzwania, stara się zmieniać i doskonalić swój warsztat pracy idąc z duchem czasu, wykorzystuje nowoczesne technologie. Rozmowy z uczniami ułatwiają jej wprowadzanie nowych metod, aby nauka była efektywna, a zarazem dla nich przyjemna. Najbardziej relaksuje się ze swoją rodziną na łonie natury, podczas wędrówek górskich lub po plaży. Prywatnie mama trójki dzieci: dwóch synów i córki. Interesuje się sportem. Największym jej przeżyciem był skok ze spadochronem. Bardzo ważny jest dla niej szacunek do drugiego człowieka, nie ważne jak on wygląda i jakie poglądy wyznaje. Często wraca do słów ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”.

Katarzyna Kubacka-Dziadak
Katarzyna Kubacka-Dziadak

psycholog szkolny

Psycholog, oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną, czyta, podróżuje. Jej pasją jest fotografia. Jej ulubieni pisarze to Kurt Vonnegut, Fiodor Dostojewski, Stanisław Lem, Franz Kafka. Jej ulubione filmy to m. in. Forest Gump , Zupełnie Nowy Testament , Pamiętnik . Uwielbia bajki, na przykład Piękną i Bestię i W głowie się nie mieści.

Gdyby miała wybrać motto życiowe byłby to fragment piosenki z filmu Piękna i Bestia:

Jak może chwila trwać na zawsze ?
Jak może bajka wieczna być ?
Trzeba żyć, co dzień miłością
Tylko tyle, więcej nic.

Agnieszka Król
Agnieszka Król

nauczyciel języka angielskiego

wychowawca klasy 6A 

Jestem nauczycielem języka angielskiego. W 1999 roku ukończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim, a w 2012 roku - studia podyplomowe na kierunku edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od czasów studiów filologicznych niezmiennie pasjonuję się metodyką nauczania języków obcych i dużo radości sprawia mi nauczanie języka angielskiego na różnych poziomach językowych i grupach wiekowych. Moje hobby to przede wszystkim sport: jogging, taniec towarzyski, jazda rowerem i wycieczki górskie. W wolnych chwilach czytam powieści Frances Hodgson Burnett, Jonathana Carrolla, kryminały Agathy Christie i zawsze chętnie wracam do tragedii Szekspirowskich. Film, który mnie oczarował i inspiruje to Wolność słowa z moją ulubioną aktorką Hilary Swank.

W życiu oraz pracy z dziećmi i młodzieżą kieruję się rzymskim przysłowiem:

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje /United we stand, divided we fall/.

Martyna Kulczyk
Martyna Kulczyk

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawca klasy 2B

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej i języka angielskiego. Największa przyjemność to czas spędzony wspólnie z synem, córką i mężem. Lubi jeździć na rowerze, słuchać muzyki oraz czytać książki. Ulubiona książka to "Jak mówić, by dzieci słuchały, jak słuchać, by dzieci mówiły". W wolnych chwilach wspólnie z rodziną gra w gry planszowe, zwiedza ciekawe miejsca oraz ogląda filmy.

Ulubionymi cytatami, którymi kieruje się na co dzień, są słowa Janusza Korczaka "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż..." , "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Wioletta Kurzawa
Wioletta Kurzawa

nauczyciel muzyki 

Nauczyciel muzyki oraz plastyki. Jej  pasją od zawsze jest śpiew, którym stara się zarażać swoich uczniów. Poprzez rozwijanie zdolności artystycznych, zachęca wychowanków do twórczego spędzania czasu wolnego. Sama w wolnych chwilach najbardziej lubi  czas z rodziną. Znajdzie  również chwile na długie spacery, truchtanie, haftowanie i rower.  Jej ulubione filmy: ,,Dirty Dancing”  ,,Moja wielka grecka wycieczka” ,,Kogel – Mogel”, a ulubione książki: ,,Ania z Zielonego Wzgórza”  i ,,Emilka” . Ulubiony cytat/motto życiowe : „Życie jest jak pudełko czekoladek,  nigdy nie wiesz, na jaki smaczek trafisz.”

Joanna Brakoniecka
Joanna Brakoniecka

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej 

wychowawca klasy 3B

Nauczyciel kilku specjalności : edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, terapii pedagogicznej, matematyki, plastyki oraz informatyki. Trener TUS i Edukreatywności. Zwolenniczka pracy metodą projektów i wykorzystywania najnowszych technologii.
Ulubiony cytat: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

Patrycja Meredyk
Patrycja Meredyk

nauczyciel plastyki i techniki, nauczyciel świetlicy

Jest nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz terapeutą pedagogicznym. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęła  pracując w przedszkolu, szkole podstawowej oraz w żłobku. W swojej pracy stara się dostrzegać indywidualne potrzeby oraz predyspozycje każdego dziecka. Jest dla niej niezwykle ważne, aby każde dziecko miało przestrzeń do wyrażania samego siebie już od pierwszych lat życia. Prywatnie jest mamą trójki dzieci, które zarażają ją swoim optymizmem i radością. Czas wolny spędza aktywnie z rodziną na działce oraz podróżując.

Angelika Miłosz
Angelika Miłosz

psycholog szkolny

Psycholog, oligofrenopedagog, przez 20 lat nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku. 15 lat zajmowała się diagnozą w kierunku spektrum autyzmu oraz prowadziła  konsultacje dla tych osób i ich rodzin, mające na celu głównie poprawę w funkcjonowaniu społecznym i wczesną interwencję. W roku 2018 odbyła staż w Snowflake School dla dzieci z autyzmem w Londynie, gdzie głównie szkoliła się w zakresie nowoczesnych metod terapii mowy. Od niedawna psycholog w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 3 w Gdyni.
W centrum jej zainteresowań zawsze był drugi człowiek.  Lubi słuchać, obserwować i zgłębiać zakamarki ludzkiej duszy.  Dla relaksu plecie makramy i szydełkuje. Kocha podróże, poznawanie nowych miejsc, kultur, zwyczajów. Film, teatr czy książka zawsze dopełniają dobry dzień. 
 
Hołduje ponadczasowym myślom Janusza Korczaka.
„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”

 

 

Alicja Nowakowska
Alicja Nowakowska
nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne w klasie 0A, logopeda
 
Oligofrenopedagog. Doświadczenie terapeutyczne buduje już od 2002 roku, wzbogacając wciąż nową wiedzą.
Prywatnie jest mamą dwóch synów. Odnajduje przyjemność w gotowaniu i przygotowywaniu zdrowych słodyczy. Aktywnie spędza czas wolny, trenując nordic walking i chętnie podróżując po Polsce. Ma ulubione filmy komediowe, ale z przyjemnością oglada też kino familijne, najczęściej o tematyce fantasy.
Mirella Obszańska
Mirella Obszańska

nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

wychowawczyni klasy 3Ai

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej, oligofrenopedagog. W życiu kieruje się zasadą: im mniej, tym więcej. Uwielbia morze, plażę i niekończące się spacery. Nie lubi monotonii, zakłamania i nudy. Jest w ciągłym ruchu. Biega, jeździ na rowerze i ćwiczy. Kocha ludzi. Spełnia swoje marzenia.

Marzena Paradowska
Marzena Paradowska

nauczyciel matematyki

wychowawca klasy 6B

Nauczyciel wielu specjalności: matematyki, edukacji wczesnoszkolnej, wychowania fizycznego, wychowania do życia w rodzinie. Doradca metodyczny w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczyieli. Wieloletnia trenerka w Międzynarodowym Konkursie Kreatywności „Odyseja Umysłu”. Pasjonatka nowoczesnych oraz kreatywnych metod nauki, nie tylko tych komputerowych. Druga pasja życiowa to sport, wędrówki po górach i szydełkowanie. Uwielbia aktywnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Ulubiony film to „Nietykalni”, „Hobbit”.
Ulubiony cytat: „Szczęście to jedyna rzecz która się mnoży jeśli się ją dzieli”

 

Data dodania: 2021-08-24 10:01:28
Data edycji: 2022-08-21 08:39:23
Ilość wyświetleń: 12973

BIPLIBRUS
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej