Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Październik 2022

Październik rozpoczęliśmy od włączenia się w niezwykle ważne wydarzenie w szkole, czyli „Dzień Empatii”. Ta super moc, która pozwala odczuwać emocje innych, jest nam już teraz bliższa. Na zakończenie miesiąca, wystartowaliśmy wielką rakietą w ramach podsumowania „Tygodnia uczniowskich supermocy”, opowiadając o swoich talentach, umiejętnościach. Zdecydowanie był to miesiąc pełen uczniowskiej mocy.
Wśród zagadnień w tym miesiącu pojawiły się następujące tematy zajęć świetlicowych:

  • Zwierzęta naszymi przyjaciółmi. Jestem odpowiedzialnym opiekunem: rozmowa na temat sposobów opiekowania się zwierzętami połączona z prezentacją filmu o wolontariacie w schronisku dla psów, a także wykonanie pracy plastycznej na temat  "Ja i mój pupil". Omawiano jak zwierzęta przygotowują się do zimy, jak możemy im pomóc?
  • Nasi Nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły czyli „Dzień Edukacji Narodowej” Uczestnicy zajęć świetlicowych przy wsparciu Pani Marty Guzowskiej i Pani Anny Gawrońskiej – Milczarek przygotowali wystawę „MY – w oczach dzieci”.

Wernisaż prac, przedstawiał nauczycieli, pracowników szkoły w formie portretów przygotowanych przez dzieci. Uśmiech na twarzy, pozytywne zaskoczenie i słowa uznania dla twórców, za tak dokładne odwzorowanie pracowników szkoły.

  • Dzień Drzewa: znaczenie drzew w życiu ludzi. Tworzenie ilustracji do czytanych utworów oraz do utworu Cztery Pory Roku Vivaldiego. Jesienne zmiany pogody: pogadanka na temat zmian zachodzących w przyrodzie. Zwrócenie uwagi na cykliczność pór roku i określenie charakterystycznych cech jesieni.
  • Ku pamięci tych co odeszli. Pogadanka o tradycjach Święta Zmarłych w Polsce. Jak Święto zmarłych obchodzone jest w innych krajach.
  • Zajęcia „gimnastyka dla mózgu” czyli zabawy rozwijające pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. W świetlicy wykonywaliśmy proste ćwiczenia oddechowe inspirowane jogą dla dzieci lub nauką uważności.

 

Teraz kilka słów o świetlicy zerówkowej. Program zajęć realizowany jest równocześnie i zgodnie z planem świetlicy dla klas 1-3. W miesiącu październiku odbył się cykl twórczych zajęć z wykorzystaniem jesiennych darów natury. Dzieci wzięły udział w konkursach, quizach, zabawach takich jak: rzut do celu kasztanami, rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą dotyku, wyścigi liści. Uczestnicy zajęć wykonali również przepiękne prace plastyczne o tematyce jesiennej z wykorzystaniem plasteliny, farb, suszonych liści brzozy i jarzębiny. Dzięki zajęciom dzieci ćwiczyły koordynacje wzrokowo-ruchową, małą motorykę, współpracowały i pobudzały własną kreatywność pod okiem nauczycieli Pani Hanny Betiuk i Moniki Rączki.

Październikowe świetlicowe zajęcia zakończyliśmy projektem „W świecie eksperymentów”. Pod lupę wzięliśmy pojęcie pryzmatu, rozszczepienie światła oraz dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza. Przepiękny, cieszący oko eksperyment poprzedził wykład naukowy, podczas którego nauczyciele dzielili się wiedzą z dziećmi, a dzieci z nauczycielami, pod opieką opiekunów projektu Małgorzaty Hajdel i Marii Białonogi-Gosik.

Redakcja: Anna Gawrońska – Milczarek wraz z zespołem nauczycieli świetlicy.

Data dodania: 2022-10-28 10:50:21
Data edycji: 2022-10-30 18:37:52
Ilość wyświetleń: 533

BIPLIBRUS
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej