Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

 

Coraz częściej słyszymy o uzależnieniu od telefonu. Skąd wiedzieć kiedy mamy z nim do czynienia? Kiedy smartfony przejmują nad nami kontrolę (NAMI - uzależnienie od telefonu dotyczy nie tylko dzieci) ? Zachęcamy do zapoznania się z plakatem.

 

@FundacjaDbamoMójZasięg

 

 

@FundacjaDbamoMójzasięg podpowiada sposoby codziennych rozwiązań w sytuacji, w której obserwujemy prawdopodobieństwo uzależnienia dziecka od telefonu lub gdy chcemy temu zapobiec.

 

 

 

Przedstawiamy 30 korzyści, jakie swobodna zabawa daje dzieciom. A czym jest swobodna zabawa? To taka forma zabawy kreatywnej i ruchowej, która nie jest narzucona przez dorosłych. Nie jest przez nich sterowana i oceniana. To zabawa, która odbywa się na zasadach i warunkach ustalonych przez dziecko. W zależności od jej koncepcji i wieku dziecka odbywa się ona w obecności opiekuna, ale jej najważniejszą i podstawową zasadą jest, że (dopóki dziecku nie grozi niebezpieczeństwo) dorosły w żaden sposób nie ingeruje w formę tej zabawy (nie wartościuje jej, nie ocenia, nie krytykuje, nie upomina i nie neguje dziecka, ale uważnie mu towarzyszy).

 

 

 

Przedstawiamy plakaty o negatywnych skutkach nadużywania gier cyfrowych oraz korzyściach płynących z grania. Materiał został opracowany na podstawie wyników projektu badawczego "Granie na ekranie" Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Pamiętając o plusach i minusach, dbając o higienę cyfrową oraz dobór treści i czasu gier do wieku dzieci możemy sprawić, że gry będą bezpieczną i rozwijającą rozrywką.

         

 
 
Czy zastanawiasz się jako rodzic jakie zasady wprowadzić, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia się dziecka od gier cyfrowych? Zachęcamy do skorzystania z 10 zasad higieny cyfrowej (plakat w załączniku).

 

 

Ukazała się publikacja naukowa oraz prezentacja zawierająca najważniejsze wyniki badań ilościowych i jakościowych prowadzonych w roku 2019 - 2020 w ramach projektu GRANIE NA EKRANIE. Możecie Państwo w sposób bezpłatny pobrać obie rzeczy klikając w link umieszczony poniżej lub na stronie https://dbamomojzasieg.com/granienaekranie/.

 

Dlaczego należy uważać ze zbyt szybką inicjacją „smartfonową”? Oto odpowiedź:
Data dodania: 2021-04-11 23:52:04
Data edycji: 2023-02-14 10:38:38
Ilość wyświetleń: 2695

BIPLIBRUS
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej