Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

 

Coraz częściej słyszymy o uzależnieniu od telefonu. Skąd wiedzieć kiedy mamy z nim do czynienia? Kiedy smartfony przejmują nad nami kontrolę (NAMI - uzależnienie od telefonu dotyczy nie tylko dzieci) ? Zachęcamy do zapoznania się z plakatem.

 

@FundacjaDbamoMójZasięg

 

 

@FundacjaDbamoMójzasięg podpowiada sposoby codziennych rozwiązań w sytuacji, w której obserwujemy prawdopodobieństwo uzależnienia dziecka od telefonu lub gdy chcemy temu zapobiec.

 

 

 

Przedstawiamy 30 korzyści, jakie swobodna zabawa daje dzieciom. A czym jest swobodna zabawa? To taka forma zabawy kreatywnej i ruchowej, która nie jest narzucona przez dorosłych. Nie jest przez nich sterowana i oceniana. To zabawa, która odbywa się na zasadach i warunkach ustalonych przez dziecko. W zależności od jej koncepcji i wieku dziecka odbywa się ona w obecności opiekuna, ale jej najważniejszą i podstawową zasadą jest, że (dopóki dziecku nie grozi niebezpieczeństwo) dorosły w żaden sposób nie ingeruje w formę tej zabawy (nie wartościuje jej, nie ocenia, nie krytykuje, nie upomina i nie neguje dziecka, ale uważnie mu towarzyszy).

 

 

 

Przedstawiamy plakaty o negatywnych skutkach nadużywania gier cyfrowych oraz korzyściach płynących z grania. Materiał został opracowany na podstawie wyników projektu badawczego "Granie na ekranie" Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Pamiętając o plusach i minusach, dbając o higienę cyfrową oraz dobór treści i czasu gier do wieku dzieci możemy sprawić, że gry będą bezpieczną i rozwijającą rozrywką.

         

 
 
Czy zastanawiasz się jako rodzic jakie zasady wprowadzić, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia się dziecka od gier cyfrowych? Zachęcamy do skorzystania z 10 zasad higieny cyfrowej (plakat w załączniku).

 

 

Ukazała się publikacja naukowa oraz prezentacja zawierająca najważniejsze wyniki badań ilościowych i jakościowych prowadzonych w roku 2019 - 2020 w ramach projektu GRANIE NA EKRANIE. Możecie Państwo w sposób bezpłatny pobrać obie rzeczy klikając w link umieszczony poniżej lub na stronie https://dbamomojzasieg.com/granienaekranie/.

 

Dlaczego należy uważać ze zbyt szybką inicjacją „smartfonową”? Oto odpowiedź:
Data dodania: 2021-04-11 23:52:04
Data edycji: 2023-02-14 10:38:38
Ilość wyświetleń: 2352

BIPLIBRUS
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej