Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Wrzesień 2022

WRZESIEŃ

Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Miesiąc wrzesień to wyjątkowy czas, ponieważ do grona społeczności szkolnej dołączyli nowi uczniowie, nauczyciele i również nasza sala świetlicowa dla dzieci od 1 do 3 klasy uległa małym zmianom. Dzięki wsparciu Pani Joanny Brakonieckiej, świetlica zamieniła się w małą dżunglę, pełną zielonych liści i kolorowych ptaków. Na początek poznawaliśmy się, przypominaliśmy i wypracowywaliśmy zasady bezpiecznej zabawy i współpracy w czasie pobytu w świetlicy dużej i małej. Gdy poczuliśmy, że już się dobrze znamy i zasady są nam coraz bliższe, wprowadziliśmy plan dnia z podziałem na czas zabawy, odpoczynku, pomocy w nauce i relaksacji z chwilą „ciszy”. Wśród poruszanych tematów z planu pracy świetlicy pojawiły się:

  • Dbamy o nasze bezpieczeństwo. Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły: zapoznanie z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, przechodzenia przez jezdnię. Rozmowa na temat znaków drogowych oraz „Co znaczy - MOJA BEZPIECZNA SZKOŁA”.
  • Emocje w szkole - jak sobie z nimi radzić. Sztuka rozwiązywania konfliktów: rozmowa na temat rozwiązywania konfliktów bez przemocy. Uczymy się rozpoznawać różne uczucia i emocje: scenki sytuacyjne. Uczymy się żyć w przyjaźni: czy potrafię być dobrą koleżanką/kolegą?
  • Żegnamy lato, witamy jesień. Poznajemy świat różnymi zmysłami (wzrok, słuch, dotyk) czyli rozpoznajemy jesień przez kolory (wzrok), wicher (słuch), deszcz (dotyk). Przygotowujemy pracę plastyczną „Pani Jesień”. Czytamy wiersze, opowiadania o tematyce jesiennej. Na koniec dawka wiedzy, czyli poznajemy nazwy drzew i uczymy się je rozpoznawać.

Miesiąc wrzesień, to również wprowadzanie projektów edukacyjnych/innowacji pedagogicznych dla dzieci przez nauczycieli. W tym miesiącu Pani Małgorzata Hajdel i Pani Maria Białonoga-Gosik wprowadziły nas w świat eksperymentów. Oto kilka słów o projekcie: „W ŚWIECIE EKSPERYMENTÓW”. Na zajęciach uczniowie będą mieli okazję poznać  podstawowe zagadnienia z zakresu nauk
ścisłych, przy tym świetnie się bawiąc. Każdy przeprowadzany eksperyment, w którym dzieci będą brały aktywny udział, poprzedzany będzie mini wykładem. W programie znajdują się między innymi: ciecz nienewtonowska, tęcza skittlesowa, papierowe kwiatki na wodzie, eksperymentalne prace plastyczne z wykorzystaniem papieru do pieczenia, bańki na stole i wiele innych.
Wrześniowe spotkanie dotyczyło ustalenia odowiedzi na natępujące pytania: 
- Co to jest ciało stałe? 
- Czym jest ciecz? 
- Czym jest gaz? 
Na te  i na wiele innych pytań otrzymaliśmy odpowiedź podczas comiesięcznych zajęć z cyklu  ,,W świecie eksperymentów". 
Po części wykładowej(niczym prawdziwi studenci) przeszliśmy do tworzenia cieczy nienewtonowskiej, która dostarczyła wielu wrażeń sensorycznych, ale także wizualnych - nasze ciecze  miały różne kolory – błękitny, czerwony, fioletowy. Do tworzenia kolorów użyliśmy bibuły.
Nauka górą!

Data dodania: 2022-10-28 10:58:54
Data edycji: 2022-11-02 10:35:58
Ilość wyświetleń: 657

BIPLIBRUS
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej